Tajnica ŠMK PM in ŠKZI

Uradne ure:
SRE: od 9.30 do 11.00

Pomembne povezave

Državni izpitni center (RIC)

Koledar poklicne mature

Koledar zaključnega izpita

ZLATI MATURANTI

Zlati maturanti 2018

Zlati maturanti 2017

ZM 2016 - 22T

Zlati maturanti  2016

OBVESTILA O POKLICNI MATURI IN ZAKLJUČNEM IZPITU

PODELITEV SPRIČEVAL ZA ZAKLJUČNI IZPIT

Danes je s podelitvijo spričeval za zaključni izpit zaključila izobraževanje letošnja generacija naših bolničarjev-negovalcev.

Čestitamo vsem in jim želimo uspešno pot naprej – z mislijo B. Russella:

Do dobrega življenja vodita ljubezen in znanje – ljubezen ga navdihuje, znanje usmerja.

SEZNANITEV Z USPEHOM IN PODELITEV SPRIČEVAL PRI POKLICNI MATURI

Seznanitev z uspehom pri poklicni maturi v spomladanskem izpitnem roku bo v sredo, 6. 7. 2022. Ob 9.00 bo v šolski telovadnici slovesna podelitev spričeval, ki ji bo sledilo druženje na šolskem dvorišču.

• Rezultati bodo objavljeni na naši šolski spletni strani ob 6.00. Šifra je enaka, kot je bila na objavljenih razporedih.
  • Spričevalo lahko prevzame samo kandidat osebno ali oseba s pisnim pooblastilom kandidata.
  • V soboto, 9. 7. 2022, je zadnji rok za vložitev pisne zahteve za vpogled v izpitno dokumentacijo – pri tajnici ŠMK Veri Orešnik.

V četrtek, 7. 7. 2022, je zadnji rok za prijave (popravljanje, izboljševanje) na jesenski izpitni rok:

RAZPORED IZPITOV za PM in ZI – spomladanski izpitni rok 2022

Razpored izpitov za poklicno maturo:

Razpored izpitov za zaključni izpit:

Navodila kandidatom za poklicno maturo:

Seznam šolskih izpitnih komisij:

Pred začetkom izpitov, obvezno preberite IZPITNI RED!

Opomba: razporede odprite v programu Excel, preglejte vse zavihke, tudi z izpitnimi komisijami, mentorji in oddelki za storitev in zagovor (gl. levo spodaj).

SPREJEM DIAMANTNIH MATURANTOV NA BRDU PRI KRANJU

V soboto, 9. 10. 2021, je bil sprejem diamantnih maturantov na Brdu pri Kranju še posebej lep, ker je med 210 iz cele Slovenije tudi šopek naših lanskih dijakinj, ki so že študentke in polne lepih spominov na srednejšolsko obdobje, ki so ga preživele med nami. Naj nam vsi ti uspehi naših dijakov dajejo motivacijo, da se je vredno truditi …

Diamantni maturanti 2021

Maturanti 2021

Šolsko leto smo zaključili s slovesno podelitvijo spričeval našim maturantom.
Vsem čestitamo za uspešno opravljeno poklicno maturo in se veselimo vašega izjemnega uspeha!

Zlati maturanti 2021

24. Urankar Lucija
  25. Komadina Tadej

PROTOKOL TESTIRANJA PCR za kandidate PM ali ZI

V času poklicne mature in zaključnega izpita v nas v primeru morebitne okužbe s SARS-COVID-2 čim prej obvestite, da vam lahko svetujemo glede postopka.

1. V primeru okužbe je Šolski maturitetni komisiji (Veri Orešnik) potrebno sporočiti razloge za neudeležbo najpozneje 24 ur po začetku izpita in predložiti dokazila o upravičenosti razlogov najkasneje v treh delovnih dneh po izpitu. To velja tudi za druge razloge neudeležbe.
  2. V primeru KARANTENE se lahko s pisnim izvidom o negativnim PCR-testu, ki ni starejši od 24 ur, udeležite izpita.

Več: PROTOKOL TESTIRANJA PCR za kandidate za maturo, ki so v karanteni.

5. PREDMET SPLOŠNE MATURE

• Peti maturitetni predmet je predmet splošne mature in ga opravljate kot zunanji kandidat na določeni gimnaziji. Lahko sočasno s poklicno maturo ali v samostojnem roku.
  • Priporočamo, da se zanj odločite samo, če ga NUJNO potrebujete za vpis na želeno fakulteto. Pri izračunu točk se ne bo upošteval, če ga fakulteta ne zahteva. Za odločitev se posvetujte s profesorico Tamaro Radošević.
  • Upoštevajte, da je najbolj pomembno, da čim bolje opravite poklicno maturo. Če pa ugotovite, da bi se še vedno radi vpisali na fakultete, ki zahtevajo peti predmet, lahko tega opravljate tudi kadarkoli kasneje.
  • PREDPRIJAVA na peti maturitetni predmet poteka v 4. letniku na začetku septembra, in sicer na INTERNI del predmeta, to so vaje, seminarske naloge. Točkovno pomenijo 20 % izpita. Če se pravočasno ne prijavite, pomeni, da internega dela izpita ne boste mogli opravljati in s tem izgubite 20 % točk.
  • PRIJAVA na peti predmet poteka v marcu 2021. Prijavite se na gimnaziji, kjer so vas sprejeli ob predprijavi v septembru.
  • Za predprijavo in prijavo se obvezno osebno oglasite pri profesorici Veri Orešnik, tajnici šolske maturitetne komisije, najkasneje do 15. septembra 2020.

(Skupno 16.236 obiskov, današnjih obiskov 33)