ARNES AAI

Z vstopom naše šole v Arnes AAI učitelji in dijaki pridobite Arnesovo digitalno identiteto in s tem dostop do storitev, ki jih potrebujete pri delu za šolo.

• Pridobite eno uporabniško ime t. i. AAI račun.
  • Pridobite dostop do številnih storitev v slovenskem ter evropskem izobraževalnem in raziskovalnem prostoru.
  • Manj težav pri izgubi ali zlorabi uporabniških podatkov, saj vse tovrstne težave rešujete na domači organizaciji.

Po pridobitvi podatkov za vaš AAI račun,  nujno izvedete naslednje:

POMOČ

Za vsa dodatna vprašanja ali pomoč se obrnite na profesorico Vero Orešnik, pisarna 211.

NAVODILA ZA STORITVE

OBLAK 365 ali MICROSOFT 365

Vsi dijaki in učitelji naše šole imajo s svojo digitalno identiteto AAI dostop do spletnih storitev in orodij ter prenosa namiznih verzij Office 365: vsi pisarniški programi, poštni program Outlook, OneDrive, Sharepoint, MS Teams in druge MS storitve.

• Za začetek je potrebna prva prijava z AAI v Oblak 365, kjer nastavite, da se tekstna sporočila pošiljajo na vašo številko mobitela: https://o365.arnes.si/
  • Za uporabo namiznih programov se je na računalniku potrebno z AAI vpisati v Word, OneDrive in Outlook.

Uporabnikom, ki imate težave s storitvami v MS 365, priporočamo dostop preko spodnjih povezav.

ŠOLSKA OZ. SLUŽBENA POŠTA

AAI lahko uporabljate tudi kot e-naslov za šolsko pošto.

Za začetek je potrebna prva prijava z AAI v Oblak 365, kjer v Outlooku lahko nastavite tudi preusmeritev e-pošte na drug e-naslov – to priporočamo samo dijakom.

Aplikacija OUTLOOK

Za spremljanje e-pošte na telefonu priporočamo namestitev aplikacije Outlook.

ARNES SPLETNE UČILNICE

Aplikacija MOODLE

Priporočamo, da na svoje mobitele naložite tudi aplikacijo za spletne učilnice Moodle.

Navodila so objavljena tudi v spletni učilnici, pod rubriko Uporabniški priročnik/Moodle Mobile: https://sio.si/vodici/moodle/#_moodle_mobile

ARNES ZOOM

Arnes Zoom je licencirana verzija za šolstvo in se vanjo prijavimo tako učitelji kot dijaki z AAI. Lahko uporabljate spletno aplikacijo, priporočamo pa, da imate nameščeno tudi namizno.

POVZETEK NAVODIL ZA PRIJAVO Z AAI:

• Odprite aplikacijo Zoom.
  • Na prvem zaslonu izberite možnost Sign in nato na drugem zaslonu izberite gumb Sign In with SSO.
  • Vpišite domeno arnes-si in kliknite na Continue.
  • Odpre se okno v brskalniku, kjer se prijavite z AAI.

Aplikacija si prijavo zapomni, kar pomeni, da boste lahko videokonference nato odpirali kar iz aplikacije same.

EDUROAM - NAVODILA ZA TELEFONE

Eduroam je brezžično izobraževalno omrežje, ki omogoča  dijakom in zaposlenim varen in preprost dostop do zaščitenega brezžičnega (WLAN) omrežja na naši šoli in gostovanje v omrežjih drugih izobraževalnih ustanovah. Več …

Od 19. 9. 2022 je potrebna ponovna namestitev CA certifikata.

Na voljo sta sledeča nameščevalnika:

V primeru, da vaše naprave ne podpirajo nameščevalnika, morate povezavo ustvariti ročno v operacijskem sistemu. Uporabite nastavitve, ki jih lahko najdete na naslednji povezavi.

Na voljo so tudi navodila za ročno namestitev povezave na mobilnih napravah Android.

KRATKA NAVODILA ZA TELEFONE

1. Operacijski sistem iOS (Applovovo napravo):

• Dosedanji WIFI eduroam izbrišite
  • Vpišite svoje uporabniško ime in geslo. Postopek je s tem zaključen.

2. Operacijaki sistem ANDROID, izberite naslednje nastavitve:

• V brskalniku odprite spletno stran: https://cat.eduroam.org/.
  • Izberite državo, našo šolo in operacijski sistem svojega telefona. Potrdite prenos datoteke.
  • Potem na telefonu v nastavitvah WI-FI izberite omrežje Eduroam in izberite naslednje:

EAP: TTLS

faza 2: PAP

anonimna identiteta: anonymous@students.szslj.si

– vpišite svoje AAI uporabniško ime in geslo

POZABLJENO GESLO ZA AAI PRIJAVO

(Skupno 5.748 obiskov, današnjih obiskov 5)