Otrok je sonce, ki sveti tudi takrat, ko je nebo temno. (neznan avtor)

Če hočete, da se bodo vaši otroci dobro razvili, potrošite zanje dvakrat več časa in polovico manj denarja. (H. Jackson Brown jr.)

Dojenčki so tako lep začetek ljudi. (Don Herold)

Dojenčki so živi dragulji, ki so neomadeževani padli iz nebes. (sir Frederick Pollock)

En sam otroški smeh, pa bo najsvetejši dan še bolj svet. (R. G. Ingersoll)

Kateri občutek je še tako prijeten, kot je prijetna otrokova roka v tvoji? Tako majhna, tako mehka in topla, kot mucka se stiska v zavetje tvojega prijema. (Marjorie Holmes)