Tajnica šolske maturit. komisje:

Vera Orešnik, prof. mat. in fiz.

Uradne ure: ob sredah,
od 9.30 do 11.00 ure

Pisarna: 211

T: (01) 300 16 14

E: vera.oresnik@guest.arnes.si

Pomembne povezave

Državni izpitni center (RIC)

Koledar poklicne mature

Koledar zaključnega izpita

ZLATI MATURANTI

Zlati maturanti 2018

Zlati maturanti 2017

ZM 2016 - 22T

Zlati maturanti  2016

OBVESTILA O POKLICNI MATURI IN ZAKLJUČEM IZPITU

Obvestilo za 4. letnike – o prijavi k 5. predmetu splošne mature

Opravljena poklicna matura s 5. predmetom splošne mature omogoča vpis na večino univerzitetnih študijskih programov. Brez 5. predmeta pa v visokošolske študijske programe – npr. za študij zdravstvene nege ni potreben.

Kot 5. predmet lahko izberete katerikoli predmet splošne mature, ki ga ne opravljate na poklicni maturi in ki je pogoj za vpis v vsaj en dodiplomski univerzitetni študijski program (gl. razpis za vpis v dodiplomske študijske programe).

Če  ste se/boste odločili za vpis na univerzitetni študijski program, potem svetujemo, da se prijavite čim prej – že v septembru, namreč priprave, vaje, seminarske naloge potekajo že od začetka šolske leta. Vse informacije o prijavi in opravljanju izpita – o obveznih vajah, seminarski nalogi, pisnih in ustnih izpitih – boste dobili na izbrani šoli.

Prijavite se lahko:

1. Osebno na izbrani gimnaziji – pri tajniku šolske maturitetne komisije
  2. Na državnem izpitnem centru, Kajuhova 32U, 1000 Ljubljana – pisno pošljete prijavnico.
  3. Za biologijo (priprave bodo potekale na naši šoli pri prof. Idi Tarman Šmit) – pri tajnici šolske maturitetne komisije Veri Orešnik.

O izbiri gimnazije in prijavi se predhodno lahko posvetujte s tajnico ŠMK PM, Vero Orešnik. Več …