12. maja obeležujemo mednarodni dan medicinskih sester, ki v letošnjem letu poteka pod motom »Zdravje je človekova pravica«.

Ob tem prazniku smo na šoli v ponedeljek, 14. 5. 2018, pripravili osrednjo prireditev celoletnega projekta USTVARJALNA ZDRAVSTVENA NEGA na temo BOLEČINA.

Prireditev se je začela s strokovnim dogodkom, kjer so dijaki, profesorji in vabljeni strokovnjaki predstavljali različne strokovne, družbene, psihološke in sociološke vsebine in poglede na  bolečino. Nadaljevali smo z ogledom razstave plakatov, umetniških in literarnih del. Razstava bo na ogled do 28. 5. med 9.00 in 12.00. Na koncu smo prireditev zaključili s proslavo in podelitvijo priznanj, za najvišje dosežke, ki so jih dijaki v letošnjem šolskem letu prejeli na različnih državnih tekmovanjih.

Zahvaljujemo se častni pokroviteljici projekta Zbornici – Zvezi in ostalim sponzorjem: M-TOM, Dermatologija Bartenjev, Tobiar, SBERBANK IN Zepter Slovenija.